Kolay Kullanım !

Akordeon kapılar son zamanların en dekoratif kapıları arasında yer almaktadır. Akordeonu andıran yapıları sebebi ile bu kapılara bu isim verilmiştir. Kullanım alanları oldukça fazladır. Aklınıza gelebilecek her yerde kullanılabilir. Dekor amacı ile olsa dahi bir akordeon kapıya evinizde veya işinizde yer verebilirsiniz.

Sadece dekor amacı ile değil gerçekten bir kapı yerini tutan özelliklere sahip olması amacı ile de tercih edilmektedir. Kapı gibi sağlam, yalıtımı kuvvetli ve dayanıklıdır. Tabi kullanılan malzemeye göre dayanıklılık seviyesi değişebilmektedir. Yine de seçerken malzemeye önem vermek gerekiyor.

Akordeon kapılar genellikle dar alanlarda tercih edilmektedir. Belli katmanlardan oluşan yapı yelpaze gibi kapanır ve fazla yer tutmaz. Bu tercih etme sebeplerinin başında gelir. Ancak son zamanlarda banyo kapısı olarak da birçok modelle karşımıza çıkıyorlar. Neme ve suya dayanıklı bir kapı olması gerektiği için banyo kapısı olarak kullanıldığı zaman kullanılan malzeme PVC olarak tercih ediliyor.